beehiiv vagy Kit: 10 ezer feliratkozóig az ingyenes keret fordíthat a választáson

|Szerző: A QUASA szerkesztősége|5 perc olvasás
beehiiv vagy Kit: 10 ezer feliratkozóig az ingyenes keret fordíthat a választáson

A beehiiv Free csomagja 2500 feliratkozóig, a Kit Free csomagja 10 000 feliratkozóig használható díjmentesen. Ingyenes kiadványhoz és kisebb bevételű fizetős hírlevélhez ezért a Kit az olcsóbb kiindulópont; ha az előfizetések mellett automatizálás is kell, a teljes költség már közel kerülhet egymáshoz.

A Kit ingyenes csomagjában értékesíthető előfizetés, a beehiivnél ehhez Lite szükséges. A többlépéses automatikus levélsorozat viszont mindkét szolgáltatásnál fizetős tervet kíván. A Kit a pontos felső határt a leírásában egyszer „legfeljebb 10 000”, máshol „10 000 alatt” formában adja meg; aki éppen ezen a határon áll, ellenőrizze a fiókjában felkínált csomagot.

Négy listaméret teljes havi költsége

A számítás dollárban, az éves előfizetéssel vásárolt csomagok havi átlagával dolgozik, adók nélkül. A beehiiv Lite korábban hivatkozott, októberben frissített ársávjai 1000, 2500, 5000 és 10 000 feliratkozónál rendre 49, 69, 95 és 119 dollárt mutatnak. A Kit Creator listaméret szerint rögzített díjai ugyanezekben a helyzetekben 32,50, 49,17, 74,17 és 115,83 dolláros havi átlagot adnak; a 2500 fős lista a Kit 3000 feliratkozóig érvényes fizetős sávjába esik.

A fizetős oszlopokhoz feltételes, minden sorban azonos bevétellel számolunk: 100 előfizető fejenként havi 10 dollárt fizet, vagyis 1000 dollár érkezik 100 tranzakcióból. Az összegek a csomagdíjat és a meghirdetett dolláros fizetési díjat együtt tartalmazzák. Az „automatizálás” csak a szoftverdíjat jelenti, a „fizetős hírlevél és automatizálás” ehhez az előfizetési példát is hozzáadja. Az összegek sorrendje mindenütt beehiiv / Kit.

  • Indulás, legfeljebb 1000 feliratkozó: ingyenes kiadvány 0 / 0 dollár; fizetős hírlevél 108 / 65 dollár; automatizálás 49 / 32,50 dollár; a kettő együtt 108 / 97,50 dollár havonta.
  • 2500 feliratkozó: ingyenes kiadvány 0 / 0 dollár; fizetős hírlevél 128 / 65 dollár; automatizálás 69 / 49,17 dollár; a kettő együtt 128 / 114,17 dollár havonta.
  • 5000 feliratkozó: ingyenesen olvasható kiadvány 95 / 0 dollár; fizetős hírlevél 154 / 65 dollár; automatizálás 95 / 74,17 dollár; a kettő együtt 154 / 139,17 dollár havonta.
  • 10 000 feliratkozó: ingyenesen olvasható kiadvány 119 / 0 dollár; fizetős hírlevél 178 / 65 dollár; automatizálás 119 / 115,83 dollár; a kettő együtt 178 / 180,83 dollár havonta. A Kitnél a nulla dollár a közzétett „legfeljebb 10 000” határ értelmezésén alapul.

Az éves díjak havi átlaga nem havi számlát jelent: a teljes éves vállalást kell kifizetni. Az induló sorban az 1000 fős felső határ az összehasonlítás alapja, nem becslés a növekedés ütemére. Ötezer feliratkozónál a beehiiv már az ingyenesen olvasható hírlevél küldéséhez is fizetős tervet kér, miközben a Kitnél a puszta küldés továbbra is díjmentes.

Fizetős hírlevél: mikor térül meg a kisebb levonás?

A beehiiv díjszabása a Lite csomagban engedi a fizetős előfizetést, a bevételből 0% platformrészesedést ír, és 2,9% plusz tranzakciónként 0,30 dollár Stripe-feldolgozási díjat nevez meg. A Kit Commerce feltételei szerint a dollárban értékesített előfizetés díja 3,5% plusz tranzakciónként 0,30 dollár, a feldolgozást is beleértve. Magyarországi alkotó értékesíthet a Kiten, de a forint nem szerepel a termékekhez megadott pénznemek között.

A feltételes példában a Kit száz fizetésen 65 dollárt von le; a beehiivnél ugyanezeknek a fizetéseknek a feldolgozása 59 dollár, amelyhez hozzáadódik a Lite díja. Így a beehiiv csak hat dollárt nyer a változó költségen, miközben a csomag ára minden hónapban jelentkezik. A tényleges eredmény attól függ, hány vásárló fizet, mekkora összeget és milyen gyakran; az éves olvasói előfizetés kevesebb tranzakciót jelenthet, mint a havi.

Azonos dolláros ár és tranzakciószám mellett a tranzakciónkénti 0,30 dollár kiesik az összevetésből. A beehiiv 0,6 százalékpontos előnye a változó díjban 2500 fős listán havi 11 500 dollár előfizetői bevételnél fedezné a 69 dolláros Lite-díjat a Kit Free csomagjához képest. Ötezer feliratkozónál ugyanez a fordulópont nagyjából 15 833 dollár, mert a beehiiv alapdíja ott 95 dollár. Ezek a közzétett dolláros díjakból számolt határok, nem bevételi előrejelzések; eltérő feldolgozási díj vagy pénznem mellett más eredmény adódik.

Automatizálásnál más csomagokat kell összevetni

A Kit Free tartalmaz címkézést és szegmentálást, de a vizuális automatizálás és az e-mail-sorozatok a Creator funkciói. A beehiiv Lite az automatizálás mellett a fizetős előfizetést és a hirdetéses bevételszerzés eszközeit is megnyitja. Ha automatikus üdvözlő sorozatot vagy viselkedéshez kötött levélfolyamot szeretnél, a bemutatott listaméreteknél a Kit Creator éves átlagdíja alacsonyabb. Az ár önmagában nem mutatja meg, melyik szolgáltatásban állíthatók össze a szükséges elágazások és külső kapcsolódások.

Amint a sorozat fizetős előfizetést is elad, a platformdíjhoz a tranzakciós díj is hozzáadódik. A 10 000 fős, feltételes példában a beehiiv így 2,83 dollárral olcsóbb, miközben egyszerű hírlevélküldésnél a Kit 119 dollárnyi havi csomagdíjat takarít meg a beehiiv Lite-hoz képest. Ugyanaz a listaméret tehát eltérő eredményt adhat attól függően, hogy az automatizált működés előfizetői bevételt is hoz-e.

Magyarországi bevételnél a pénznem is számít

A dolláros példa azért összehasonlítható, mert mindkét szolgáltatás meghirdetett dolláros díjával számol. Magyar olvasóknak értékesített előfizetésnél az ár pénzneme, a kártyák országa és a számlára érkező összeg pénzneme eltérhet ettől. A Kitnél a terméket a támogatott devizák egyikében kell árazni, és a díj devizánként változik. A beehiivnél a tényleges Stripe-feldolgozási feltételek is módosíthatják a végösszeget, ezért a dolláros modellből nem következik rögzített forintos nyereség.

Az ingyenes hírlevélnél a Kit nagyobb díjmentes kerete adja a világos pénzügyi előnyt. Fizetős, automatizált kiadványnál már a listamérethez tartozó csomagdíjat és az adott pénznemben várható fizetések költségét együtt érdemes összevetni. A növekedés önmagában nem jelöli ki a kedvezőbb platformot: az számít, hogy a nagyobb listán milyen funkciókra és mennyi fizetési tranzakcióra van szükség.

Olvassa el ezt is:

Megosztás:

Iratkozzon fel hírlevelünkre

A legfrissebb Web3-, MI- és kriptohírek egyenesen a postafiókjába.

0